Wednesday, January 12, 2011

Amerykanski general do Polakow

Szanowny Panie Ministrze Klich,

Przeczytałem właśnie artykuł w Time.com pod tytułem „Dla amerykańskich wojsk siły koalicyjne są wątpliwą  pomocą”, i jestem skonsternowany wypowiedziami nieokreślonych wyższych dowódców armii amerykańskiej oraz bliżej nieokreślonych oficerów z mojego dowództwa.

Zapewniam, że osobiście skieruję do prasy moje stanowisko w sprawie lekceważących komentarzy o naszych partnerach koalicyjnych. Bez aktywnego uczestnictwa i poświęcenia Polaków oraz żołnierzy innych krajów partnerskich, nie osiągnęlibyśmy sukcesu tutaj, we wschodniej części Afganistanu. Wojsko Polskie ofiarnie walczy, od ponad pięciu lat, na wschodzie Afganistanu, ramię w ramię z amerykańskimi i afgańskimi żołnierzami. Jestem osobiście świadkiem służby i poświęcenia żołnierzy polskich z dwóch ostatnich kontyngentów służących w prowincji Ghazni i jestem dumny, że mogę nimi dowodzić.

Gen.bryg. Andrzej Reudowicz wraz ze swoimi podwładnymi kontynuują wysiłki, i poprzez ciężką walkę dokonują ogromniej zmiany w życiu Afgańczyków w prowincji Ghazni.

Proszę przyjąć przeprosiny, płynące z głębi mojego serca i serc wszystkich żołnierzy służących na wschodzie Afganistanu. Wierzę, że podstawy naszej wspólpracy pozostaną silne i będziemy wspólnie kontynuować budowę lepszego Afganistanu.

Z najwyższym szacunkiem

John F. Campbell
generał dywizji
Dowódca RC East

+++

Zobacz text, do ktorego nawiazuje Gen.Campbell.

1 comment:

  1. tyle chyba tytulem spraw oficjalno-formalnych, zakulisowe postawy amerykanskiej generalicji nadal okresla niechec do wojsk koalicji, przeciez ona jest potrzebna wylacznie do realizacji strategicznych celow majacych sluzyc Ameryce a nie koalicji. Trudno sie zatem dziwic takim wypowiedziom wyzszych ranga dowodcow ameryk. Potem wystarczy sprostowac i dalej wszystko ma sie dobrze...

    ReplyDelete