Saturday, August 7, 2010

Cenkiewicz swiadkiem w procesie Walesa przeciwko Wyszkowski

Ostatnim swiadkiem w odbywajacym sie w Gdansku procesie sadowym Walesa przeciwko Wyszkowski byl Slawomir Cenkiewicz.

Wezwany do sadu na swiadka Cenkiewicz, odwolujac sie do wiedzy naukowej (archiwalnej) wykazal kto byl Tajnym Wspolpracownikiem SB o pseudonimie "BOLEK".

Walesa domaga sie od Wyszkowskiego przeprosin oraz 40 tysiecy zlotych kary grzywny.

Wyrok w procesie ma byc ogłoszony 31 sierpnia.

Calosc tutaj:

http://www.videofact.com/walesa_wyszkowski2.htm

4 comments:

 1. wreszcie jakis normalny swiadek w tej sprawie, lac Bolka w D-4....

  ReplyDelete
 2. Być może stenogram nie robi takiego wrażenia jak sama obecność na tej rozprawie. Dr Cenckiewicz zeznawał 3 bite godziny. Na początku adwokat Wałęsy, Wolańska, próbowała żartować sobie z wiedzy Świadka. Niestety dla niej, okazało się, że Świadek jest niezwykle dobrze przygotowany, posiada olbrzymią wiedzę a także wszelkie predyspozycje, które pozwalają spokojnie i rzeczowo zeznawać przed takim sądem. Atmosfera na rozprawie była niezwykła, gdyż poczucie zwycięstwa rosło z każdym słowem Cenckiewicza. Bardzo miłe wrażenie. Oczywiście to absolutnie nie przekłada się na wynik procesu. Jak dobrze wszyscy wiemy, pomimo stwierdzenia przez sąd, że,, sprawa dojrzała do rozstrzygnięcia'', możemy spodziewać się najbardziej ,,dziwnego'' wyroku.

  ReplyDelete
 3. Dr Slawomir Cenckiewicz to doskonlay historyk i niezlomny moralnie czlowiek. Takich historykow mozemy sobie tylko zyczyc.

  Slawek nie daj sie !!!

  ReplyDelete
 4. Jezeli Bolek to nie Lech Wałęsa, to po co Wałęsie była teczka Bolka? Co zatem mysleć o pismie Milczanowskiego do Wałęsy w którym pisze, że dostarcza mu jego teczkę z aktami Bolka?
  Bylo także pismo Siemiątkowskiego do Kwacha, w którym skarży się że poginęły dokumenty z teczki Wałęsy dotyczące jego działalności agenturalnej pk. Bolek.

  ReplyDelete